Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Az iskolai oktatásnak nem csupán a sportág tömegbázisának a növelése a célja, mert a diákok a ló mellett fegyelmet, rendszerességet és környezetvédelmet is tanulhatnak. Interjú.
„– Széles körű szakmai összefogás eredményeképpen megszületett a lovasprogram, amelyet a kormány elfogadott. Miből fogják végrehajtani?
– A kormány közvetlenül nem rendelt anyagi forrást a programhoz, ezt nekünk kell majd megszerezni. Például pályázatokból biztosíthatunk pénzt a végrehajtáshoz. Fel kell térképezni az uniós támogatásokat is. Elsőként ebből épülhet fel például a Szilvásváradi Lovasközpont, amelyben nemzetközi viadalokat és kulturális eseményeket is lehet majd rendezni.
– Mi az első, legfontosabb lépés?
– Az alapok megerősítése, szélesítése. Szeptembertől az iskolákban beindítjuk a lovaskultúra oktatását, amelynek célja, hogy a fiatalok megismerjék és megszeressék a lovat. Természetesen ez csak fokozatosan történhet meg, hiszen a tanintézetek közelében színvonalas lovasiskolákra és felkészült szakemberekre van szükség. Ezért szeptembertől körülbelül harminc iskolában kezdődhet meg a lovaskultúra oktatása. S ez a szám évente emelkedhet. Az iskolai oktatásnak nem csupán a sportág tömegbázisának a növelése a célja, mert a diákok a ló mellett fegyelmet, rendszerességet és környezetvédelmet is tanulhatnak.
– Visszatérve a jelenbe, az olimpia évében melyek a sportág legfontosabb céljai?
– Az olimpiai szakágakban nem állunk túl jól, s kevés az esély arra, hogy magyar lovas indulhasson a londoni olimpián. Pedig legalább tíz olyan lovasunk van, aki már bizonyította, hogy ott a helye a nemzetközi mezőnyben. Lóproblémák miatt azonban eddig nem tudták kvalifikálni magukat a nyári játékokra. Ez elsősorban anyagi kérdés, mert egy olimpiás ló több százmillió forintba kerül.”